Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. března 2023 Soňa

Regulované nájemné očima neprivilegované většiny

1. 04. 2008 18:25:18
Inspirována svými kolegy, ráda bych se podívala na regulované nájemné očima neprivilegované většiny. Očima lidí, kteří neviděli regulovanou smlouvu ani z rychlíku a kterým se o tom, že by mohli odkoupit !!!“svůj”!!! byt (ve kterém žijí celý svůj život skoro zadarmo) za “nepřiměřenou cenu” (vedle v baráku platili za m2 méně), může jenom zdát.

Regulovaní nájemníci - lidé, kteří získali své byty zadarmo (pokud nepočítáme úplatek na OPBH). Žijí mezi námi a mnozí se cítí ukřivděni.

Majitel domu nechce opravit fasádu domu, ve kterém žijí. Investuje do domu míň , než by si oni představovali. Bylo by také dobré, aby vymaloval chodbu a udělal na zahradě dětské hřiště. Opravdu si to zaslouží, platí mu přece celé 3000,- Kč. On na nich vydělává. Za celý dům dostane 120.000,- Kč a to je přece moc néééé ?

Deregulaci nájemného nelze uspěchat. 18 let po pádu komunismu by to bylo moc kách !!! 18 let je příliš krátká doba, aby se na to regulovaní nájemníci připravili.

Ty babičky na to nebudou mít. A ty se o ně postarej ošklivý kapitalisto – majiteli činžovního domu!! Postarej se o každého, kdo nemá na to, aby u Tebe bydlel, je jedno jestli Tvůj dům stojí ve Vysočanech, nebo na Malé Straně. Je jedno, že většina tvých regulovaných nájemníku nejsou sociální případy. Oni na to mají nárok, mají přeci smlouvu. Postarej se o ně všechny ošklivý kapitalisto, stejně si ten dům podědil. Anebo je vyplať, ale ať to není míň než milión, co by si jinak chudáci počali, kde by vzali na jiné bydlení...

A městské části také nejsou férové. Některé své domy zprivatizují a některé ne. Cítím s těmi nájemníky, kteří musí za byt zaplatit celých 10.000,- Kč na m2, někdy třeba i 15.000 Kč/m2. Proboha, tohle jim fakt nedělejte. Fakt je nezajímá, že v dané lokalitě stojí byt 60.000 Kč/m2. To se jich fakt netýká. Vždyť oni ve !!!“svém “!!! bytě bydlí CELÝ ŽIVOT !!!

A jak to máme my ostatní ? Tak například já. Přišla jsem do Prahy a měla jsem holý zadek. Kupodivu mi nikdo žádný regulovaný nájem nenabídl. Bydlela jsem 4 roky v tržním pronájmu, pak jsem se rozhodla k velkému kroku. V roce 2001 jsem si koupila byt . Zadlužila jsem se tím na celý život. Konec mého příběhu.

Jeden můj známý odkoupil !!!“svůj“!!! byt u Anděla 40 m2 za 100.000,- Kč. Škoda, že mi to nikdo nenabídl. Klidně bych jich koupila i 10 !!! Zajímal by mě i pronájem 100 metrového bytu na Vinohradech za 5.000,- Kč. Takže kdybyste prosím někdo věděl o podobném byznysu i pro neprivilegované, dejte mi prosím vědět.

Když čtu stesky regulovaných nájemníků, nevím jestli se mám smát, nebo plakat. Možná by místo stížností bylo na místě spíše decentně mlčet.

PS. Pro velký úspěch bychom mohli zavést systém privilegovaní/neprivilegovaní – dvojí ceny i v jiných odvětvích, co říkáte ? V restauracích, hotelích, obchodech s elektronikou, u autoprodejců, v samoobsluhách...

Autor: Andrea Bartošová | úterý 1.4.2008 18:25 | karma článku: 36.02 | přečteno: 5351x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Štěpánka Bergerová

Lov lítačky za jízdy?

„Za jízdy se držte a netelefonujte nahlas...“ byl nadpis článku na iDNES, který pojednával o osvětové kampani pro vhodné chování pasažérů emhádé ...

28.3.2023 v 19:44 | Karma článku: 7.19 | Přečteno: 98 | Diskuse

Karel Trčálek

Marek Benda musí být ústavním soudcem! Naše liberální společnost mu to dluží!

Představte si, stejně jako John Lennon, že jako ústavní soudce působí někdo, kdo je zavilým odpůrcem stejnopohlavních manželství. To by levičáci kvičeli!

28.3.2023 v 17:57 | Karma článku: 8.27 | Přečteno: 181 | Diskuse

Radim Polášek

Vysokoškolský profesor přece nebude brát méně než učitelka na základní škole!

Platí, kolik který člověk na jaké pozici bere, tak to určuje, jak zaměstnavatel vidí tu praci, kterou dělá, důležitou. A asi se všichni shodneme, že vysokoškolský profesor dělá důležitější práci než ta učitelka na základní škole.

28.3.2023 v 14:59 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 548 | Diskuse

Jan Pražák

Poctivý rovná se hloupý?

„Honzo, už se ti někdy v životě stalo, že ses zastyděl za to, že jsi byl poctivej?“ Položila mi Maruška záludnou otázku, jakmile před nás v pondělí odpoledne postavila servírka v cukrárně kávu se zákuskem.

28.3.2023 v 14:34 | Karma článku: 20.72 | Přečteno: 410 | Diskuse

Ondrej Halama

Český kataster slovenskými očami – čo sú pozemky evidované zjednodušeným spôsobom? § 8 KZ

Pokračujem v čítaní katastrálniho zákona a v porovnávaní so slovenským právom. Tentokrát sa zastavím pri § 8, ktorý predpisuje ako sa majú označiť nehnuteľnosti v listinách určených katastru.

28.3.2023 v 14:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...